Instrukcja aplikacji naklejek

Co powinienem wiedzieć przed naklejeniem naklejki. 

 • Zrób próbę

Producenci prześcigają się w innowacyjności farb pod względem plamoodporności i zmywalności. Takie właściwości farb są z jednej strony pożądane (stanową barierę dla brudu), jednak jednocześnie utrudniają przywieranie kleju. Dlatego przed aplikacją naklejki zrób próbę przyczepności.

Do każdego zestawu dołączona jest mała naklejka z logo. Przyklej ją w mało widocznym miejscu na 24h. Jeśli próbna naklejka będzie przylegała całą swą powierzchnią (jej krawędzie nie będą odstawały) to jest duża szansa, że właściwa naklejka również powinna się trzymać.

Wskazówka: Wstępną próbę przyczepności możesz zrobić przed zakupem naklejki. Wystarczy nakleić na ścianę 20 cm kawałek biurowej taśmy klejącej lub taśmy malarskiej. Jeśli po upływie 24h taśma będzie trzymać się bez zarzutu (nie zacznie się zwijać, odchodzić) oznacza to, że naklejki ścienne mają szansę się trzymać.

 • Sprawdź, gdzie można aplikować naklejki

Naklejki można umieszczać na różnych powierzchniach, jak np. ściana, meble, szyba czy lustro. Naklejki dobrze trzymają się na większości dostępnych na rynku farb (najlepszą przyczepność wykazują na ścianach pomalowanych farbami akrylowymi). Jednak szczególną ostrożność należy zachować w przypadku farb lateksowych, olejnych i ceramicznych (przeznaczonych do częstego zmywania), które posiadają właściwości „odpychające brud” i mogą utrudniać przyczepność kleju. Specjalne powłoki hydrofobowe mogą utrudniać lub uniemożliwiać właściwą aplikację. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie zagwarantować idealnej przyczepności na tego typu farbach.

Wskazówka: Jeśli odpowiednio przygotujesz ścianę pomalowaną farbą lateksową (odtłuścisz, zmatowisz, zagruntujesz) jest szansa, że naklejka będzie się dobrze trzymać).*

 • Przygotuj powierzchnię

Powierzchnia, na której umieszczamy naklejkę powinna być przede wszystkim gładka, czysta i odtłuszczona. Nie może być chropowata, czy posiadać wypukłości. Ściana, czy inna powierzchnia, nie może być świeżo malowana – wilgoć zmniejsza przyczepność naklejki. Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Optymalnie, przed naklejeniem, jest zagruntować ścianę – na takim podłożu naklejki trzymają się najlepiej.

Wskazówka: Skuteczne odtłuszczanie ścian przed aplikacją naklejki czy tapety zapewni np. mydło malarskie. Pomoże usunąć zanieczyszczenia, ślady po kredkach czy tłuste plamy związane z częstym dotykaniem ścian rączkami. Postępuj według instrukcji na opakowaniu. Pamiętaj, by ściana po zabiegu była idealnie sucha (pozwól jej wyschnąć nawet dłużej niż zaleca producent mydła). Wskazane jest również gruntowanie - czyli proces polegający na pokryciu ścian gruntem malarskim, który tworzy powłokę zwiększającą przyczepność materiałów do powierzchni.

 • Przygotuj naklejki

Naklejka przed aplikacją powinna zostać rozprostowana. Prosimy nie przechowywać produktu zbyt długo w tubie (maksymalnie 5-4 dni), gdyż długotrwałe zrolowanie naklejki może ją trwale odkształcić i utrudnić przyleganie (naklejka będzie się zwijać).

Wskazówka: Pamiętaj, by na minimum 24h przed naklejeniem rozprostować naklejki kładąc je na prostej, czystej i gładkiej powierzchni i np. dociskając dużą książką.

NAKLEJANIE

Klej do naszych naklejek dobraliśmy tak, aby naklejki trzymały się powierzchni, ale jej nie niszczyły (wszystko jednak zależy od rodzaju i jakości powierzchni, nie możemy więc dać gwarancji na brak uszkodzeń).

Do aplikacji większości wzorów wystarczy jedna osoba. Należy odkleić pojedynczą naklejkę od podkładu i delikatnie, od dołu do góry, przykładać do wyklejanej powierzchni (uważając, by nie utworzyły się bąble powietrza). Po naklejeniu warto docisnąć naklejkę przecierając suchą ściereczką. Większe elementy wygodniej nanosić w dwie osoby (odklejając stopniowo od podkładu i nanosząc na ścianę po kawałku). W przypadku zestawów złożonych z wielu elementów można najpierw dany element wyciąć wraz z podkładem i przyłożyć do ściany. Każdy element można przykleić taśmą malarską, by rozplanować wzór na ścianie.

Jeśli Twoje naklejki są na folii transportowej – postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w „Instrukcji aplikacji naklejek ściennych z folią transportową”.

* gwarancja na produkt nie obejmuje wad, które powstały w wyniku nieprawidłowego korzystania z produktu, w tym w szczególności w wyniku niestosowania się do instrukcji i aplikacji na nierekomendowane powierzchnie.

 

Instrukcji aplikacji naklejek ściennych z folią transportową


Aby ozdoba jak najdłużej cieszyła oczy i inspirowała do zabawy, przy
nakładaniu na wybraną powierzchnię kieruj się poniższymi wskazówkami:

 1. Przygotowanie powierzchni
  • Powierzchnia, na której chcesz umieścić naklejkę, powinna być przede
  wszystkim gładka, czysta i sucha. Wskazane jest odtłuszczenie.
  • Ściana, czy inna powierzchnia, nie może być świeżo malowana. Świeżo
  lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do
  wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie.
 2. Przygotowanie naklejki
  • Rozłóż naklejkę na gładkiej, płaskiej powierzchni (podłoga, stół) białym
  papierem podkładowym do góry i dociśnij kilka razy (przecierając
  ściereczką lub przejeżdżając i dociskając kilkukrotnie dłonią).
  • Odklej biały papier podkładowy od folii transportowej (elementy naklejki
  powinny zostać na przezroczystej folii, która służy do przeniesienia
  wzoru na ścianę).
 3. Naklejanie
  • Zacznij przyklejanie przykładając jeden z boków arkusza folii z naklejką
  do ściany.
  • Naklejając dociskaj każdy z elementów, by naklejka kawałek po
  kawałku przytwierdziła się do ściany (np. linijką owiniętą w ściereczkę,
  czy samochodową skrobaczką do szyb), usuwając w ten sposób
  ew. pęcherzyki powietrza.
  • Po naniesieniu całego wzoru na ścianę dociśnij jeszcze raz całość
  i delikatnie stopniowo zdejmuj folię transportową (uważając, by elementy
  naklejki zostały na ścianie).

 Filmik instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=r1Jo_GCQNiM

Inni Klienci oglądali również
Naklejki "DOMEK NA DRZEWIE 5 XL\XXL"
Naklejki "DOMEK NA DRZEWIE 5 XL\XXL"

270,00 zł

szt.
Tapeta "Piękne kwiaty"
Tapeta "Piękne kwiaty"

105,00 zł

m2
Tapeta "Rajski ogród 3 - beż"
Tapeta "Rajski ogród 3 - beż"

105,00 zł

m2
Tapeta "LEŚNA POLANA"
Tapeta "LEŚNA POLANA"

105,00 zł

m2
Naklejki "Stokrotki beż-róż"
Naklejki "Stokrotki beż-róż"

65,00 zł

szt.
Naklejka "Leśna polana - królik"
Naklejka "Leśna polana - królik"

145,00 zł

szt.
Naklejki "Kosmos 4"
Naklejki "Kosmos 4"

225,00 zł

szt.
Naklejki "Retro-wyścig 3"
Naklejki "Retro-wyścig 3"

220,00 zł

szt.
Tapeta "Rajski ogród 2"
Tapeta "Rajski ogród 2"

105,00 zł

m2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl